Vishay NTCS0603E3104FXT
Thermistor, NTC, 100 kohm, NTCS Series, 4100 K, SMD, 0603 [1608 Metric]
Production
价格与库存
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
+39.13%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-10-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Thermistor NTC 100K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4311K Paper T/R
Thermistor NTC 100K Ohm 0.5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4260K T/R
Thermistor NTC 100K Ohm 3% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4311K Paper T/R
NTHS Series 0603 100 kOhm ±5 % 3964 K Surface Mount NTC Thermistor
PanasonicERT-J1VS104FA
Thermistor, NTC, 100 kohm, ERTJ Series, 4390 K, SMD, 0603 [1608 Metric]
PanasonicERTJ1VV104J
Thermistor NTC 100K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4750K T/R
描述
Thermistor NTC 100KOhm 1% 2-Pin 0603 Paper T/R
SMD 0603 NTC Thermistor NTC 100kOhm 4100K 1.6mm
100KOHMS 0603 NTC THERMISTOR, 8S, 1.6 X 0.8 X 0.8MM
THERMISTOR, NTC, 0603, 100K; Thermistor Type:NTC; Resistance:100kohm; Thermistor Tolerance:-1% to +1%; Beta Value (K):4100K; Operating Temperature Range:-40°C to +150°C; Thermistor Case Style:0603; Beta Value Lower Limit Temperature:25°C; External Depth:0.8mm; External Length / Height:0.8mm; External Width:1.6mm; Operating Temperature Max:150°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:0603; Power Dissipation Pd:125mW; Power Dissipation Pd:125mW; Reel Quantity:4000; Resistance Tolerance:± 1%; Series:NTCS; Temperature Upper Limit Beta Value:85°C