Vishay MMU01020C6812FB300
Fixed Resistor, Thin Film, 0.3W, 68100ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0904
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页3 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-07-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
250mW Thin Film Resistor 200V ±50ppm/℃ ±1% 68.1kΩ MELF-0204 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
250mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 68kΩ MELF-0204 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thin Film 0204(1406) 61.9K Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
描述
Professional Thin Film MELF Resistors
1% ¡À50ppm/¡æ 68.1K¦¸ 200mW 0102 2.2mm
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 68.1 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 300 / Body Length mm = 2.2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±50 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0102