Vishay MMU01020C2742FB300
Fixed Resistor, Thin Film, 0.3W, 27400ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0904
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页3 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.04%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 27400ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
Res Thin Film 0204(1406) 27.4K Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
250mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 27kΩ MELF-0204 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Res Thin Film 0102(0805) 27.4K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Sulfur Resistant Melf Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200 Medical
Professional Thin Film MELF Resistors
27.4K¦¸ ¡À1% 300mW ¡À50ppm/¡æ 0102 2.2mm
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 27.4 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 300 / Body Length mm = 2.2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±50 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0102