Vishay MMB02070C2008FB200
1W Thin Film Resistor 350V ±50ppm/℃ ±1% 2Ω MELF-0207 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页3 年前
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+15.47%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-07-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Res Thin Film 0204(1406) 2 Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 2.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
400mW Thin Film Resistor 200V ±50ppm/℃ ±1% 1.8Ω 0204 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Res Thin Film 0207(2309) 2 Ohm 1% 0.4W 50ppm/C Sulfur Resistant Melf Pad SMD Aut
Res Thin Film 0207(2309) 2 Ohm 1% 0.4W ±50ppm/C Conformal Coated Melf SMD Automotive Medical Blister T/R
MELF 0207 FIXED RESISTOR MMB - Professional 0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm 2Ohm ±50ppm/C ±1%
Res, 2R, 1W, Melf 0207; Resistance:2Ohm; Product Range:Mmb Series; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film (Thin Film); Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Temperature Coefficient:± 50Ppm/K; Qualification:Aec-Q200 |Vishay MMB02070C2008FB200
Resistor Type = Melf Resistor / Resistance Ohm = 2 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 400 / Body Length mm = 5.8 / Voltage Rating - DC V = 350 / Temperature Coefficient = ±50 ppm/°C / Termination Type = Soldering Pads / Body Height mm = 2.2 / Body Width mm = 2.2 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0207