Vishay MMA02040C1800FB300
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 180ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页3 年前
Newark
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+21.53%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-07-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 182ohm, 200V, 1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1406
描述
Resistor, thin film, SMD 0204, mini MELF, 180 Ω, 0.25 W, ±1 %, MMA02040C1800FB300
Res Thin Film 0204 180 Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Avnet Japan
MMA - Professional FIXED RESISTOR MELF 0204 Chip Resistor ±1% ±50ppm/C 180Ohm 0.4W 2/5W
Resistor; thin film SMD; 0204; MELF; 1%; 0.4W; -55+155 deg.C
MMA0204 SERIES THIN FILM SMNT RESTR 0204 MELF CASE 180OHMS +/-1%.25W +/-50PPM/C
RESISTOR, 0204 180R; Product Range:VISHAY BEYSCHLAG - MMA Series Professional MELF Resistor; Resistance:180ohm; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:MELF [3614 Metric]; Resistor Element Material:Metal ;RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 0204 180R; Resistance:180ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Resistor Case Style:0204; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Body Diameter:1.4mm; External Length / Height:3.6mm; Full Power Rating Temperature:70°C; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:0204; Reel Quantity:3000; Series:MMA; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating V AC:200V; Voltage Rating V DC:200V