Vishay MKT1813447405G
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页3 年前
Datasheet13 页17 年前
Newark
Farnell
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.00%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.60
Introduction Date2000-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Cornell Dubilier150474K250HC
Film Capacitor, Non-Polarized, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47Uf, Through Hole Mount
Cornell DubilierMMP2P47K-F
Axial FILM CAPACITOR MMP 160V 0.47muF ±10% 0.433W 0.276Tx0.984L 11.00mm 7.00mmx25.00mm
Yageo GroupA50MQ3470AA60K
Film Capacitor, Metallized Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Cornell DubilierMMP4P47K-F
Cap Film 0.47uF 400V PET 10% (27 X 9 X 15.5mm) Axial 125C | Cornell-Dubilier MMP4P47K-F
Film Capacitor, Polyester, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
描述
Cap Film 0.47uF 400V PET 10% (11 X 26.5mm) Axial 100°C Ammo Pack
Avnet Japan
DC Film Capacitor, 0.47 F, 400 V, PET (Polyester),10%, MKT1813 Series
CAPACITOR POLY FILM 0.47UF, 400V, 10%, AXIAL
CAPACITOR, 0.47UF, 400V; Capacitor Application:Safety / Suppression; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Capacitance:0.47µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:400V; Capacitor Case Style:Axial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Operating Temperature Range:-55°C to +100°C; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Body Diameter:11mm; External Length / Height:26.5mm; Lead Diameter:0.8mm; Lead Length:40mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:100°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:Axial; Terminal Type:Axial Leaded; Termination Type:Axial Leaded; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Voltage Rating VAC:200V; Voltage Rating VDC:400V