Vishay MKT1813447065G
Cap Film 0.47uF 63V PET 10% (7 X 14mm) Axial 100°C Ammo Pack
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet15 页10 年前
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.36%
相关零件
Cornell Dubilier150474K250HC
Film Capacitor, Non-Polarized, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47Uf, Through Hole Mount
Cornell DubilierMMP2P47K-F
Axial FILM CAPACITOR MMP 160V 0.47muF ±10% 0.433W 0.276Tx0.984L 11.00mm 7.00mmx25.00mm
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Cornell Dubilier150474K100DC
Film Capacitor, Non-polarized, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Yageo GroupA50MQ3470AA60K
Film Capacitor, Metallized Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
描述
CAPACITOR, FILM, MKT 470NF 10% 63VDC AXIAL ENCASED
470nF ¡À10% , 63V 40V 14mm*14mm
CAPACITOR, 0.47UF, 63V; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Capacitance:0.47µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:63V; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Capacitor Case Style:Axial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Operating Temperature Range:-55°C to +100°C; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Body Diameter:7mm; External Length / Height:14mm; Lead Diameter:0.8mm; Lead Length:40mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:100°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:Axial; Terminal Type:Axial Leaded; Termination Type:Axial Leaded; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Voltage Rating VAC:40V; Voltage Rating VDC:63V