Vishay MKP1841247204
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Arrow Electronics
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
-55.21%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-11-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Film Capacitor, Polypropylene, 2500V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-H16472JV
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 5% +Tol, 5% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
Yageo GroupPHE450TB4470JR06
Yageo GroupR76UI1470SE40J
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, B32652 Series, 4700 Pf, 5%, Pp (Polypropylene), 1.6 Kv Rohs Compliant: Yes
描述
Polypropylene Film Capacitors 4700pF 2000V 5%
Cap Film 0.0047uF 2000V PP 5%( 26.5 X 6.5 X 14.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 22.5mm 100C Bulk
CAP FILM 4700PF 5% 2KVDC RADIAL
CAP, FILM, PP, 4700PF, 2KV, TH;
MMKP/MMKP 4,7nF ±5% 2000Vdc Pitch 22,5mm
4.7nF ¡À5% 22.5mm 2KV 700V 26mm*6mm*15.5mm