Vishay MCT06030C5112FP500
Res Thin Film 0603 51.1K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Medical
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页2 年前
Upverter
3 个月趋势:
+13.56%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
供应链
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-03-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP2-1879338-8
Surface Mount Thin Film Resistor, Cpf Series, 51.1 Kohm, 63 Mw, - 1%, 60 V, 0603 [1608 Metric]
Yageo GroupRT0603FRE0751K1L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 51100ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603FRE0756KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±50ppm/℃ ±1% 56kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity / AMP2-1879338-6
Res Thin Film 0603 48.7K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±50ppm/C Pad SMD Medical T/R
Res Thin Film 0603 56K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Medical
Yageo GroupRT0603FRE0749K9L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 49900ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
描述
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/8W 0603
MCT - Professional FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±50ppm/C 51.1kOhm 0.125W 1/8W