Vishay MCT06030C3832FP500
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 38300ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
数据表和文档
供应链
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-03-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Yageo GroupRT0603FRE0738K3L
Yageo GroupRT0603FRE0740K2L
Res Thin Film 0603 40.2K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRT0603FRE0736KL
100mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 36kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-3EKF3832V
Res Thick Film 0603 38.3K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 38.3kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 38.3K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/8W 0603
RES, THIN FILM, 38K3, 1%, 0.1W, 0603
RES, 38K3, 1%, 0.1W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 38.3kohm; Product Range: MCT Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 100mW; Resistance Toleran