Vishay MCT06030C2611FP500
Res Thin Film 0603 2.61K Ohm 1% 1/10W ±50ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页3 年前
3 个月趋势:
-6.77%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
相关零件
Yageo GroupRT0603FRE072K61L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 2610ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603FRE072K7L
100mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 2.7kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603FRE072K74L
Res Thin Film 0603 2.74K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ3EKF2611V
Res Thick Film 0603 2.61K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 2.61kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor Thick Film 0603 2.61K Ohm 1% 1/10W 100ppm/C Molded SMD Paper T/R
描述
Avnet Japan
MCT Series 0603 2.61 kOhm ±1 % 0.125 W ±50 ppm/K SMT Thin Film Resistor
MCT - Professional FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±50ppm/C 2.61kOhm 0.125W 1/8W
RES, 2K61, 1%, 0.1W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 2.61kohm; Product Range: MCT Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 50ppm/K; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)