Vishay IMC0805ER5N6J01
Inductor High Frequency Chip Wirewound 0.0056uH 5% 250MHz 60Q-Factor Ceramic 0.6A 0.08Ohm DCR 0805 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页10 年前
Datasheet3 页12 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 0.0056uH 5% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.76A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0503
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Inductor RF Chip Wirewound 5.1nH 5% 250MHz 21Q-Factor Ceramic 600mA 130mOhm DCR 0603 T/R
描述
250MHz 5.8GHz 600mA 60@1GHz 5.6nH 80m¦¸ ¡À5% 0805 2mm*1.25mm*1.4mm
IMC-0805-01 0805 (2012Metric) 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 5.6nH
FIXED IND 5.6NH 600MA 80MOHM SMD
HF INDUCTOR, 5.6NH, 600MA 5% 5.8GHZ
HF INDUCTOR, 5.6NH, 600MA 5% 5.8GHZ; Ind; HF INDUCTOR, 5.6NH, 600MA 5% 5.8GHZ; Inductance:5.6nH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:0.08ohm; DC Current Rating:600mA; Q Factor:60; Self Resonant Frequency:5.8GHz; Q Test Frequency:1GHz; Core Material:Ceramic