Vishay HVR3700005103FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 510000ohm, 3500V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-36.55%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 510000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS Series 475 kOhm 0.6 W ±1 % ±50 ppm/K Through Hole Metal Film Resistor
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 499kOhm 0.6W
Stackpole ElectronicsRNV14FAL470K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 470000ohm, 1600V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNV14FAL560K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 560000ohm, 1600V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 475000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR HVR37 0.157Diax0.394L 4.00mmx10.00mm 0.5W 1/2W 510kOhm ±200ppm/C
RES 510K OHM 1/2W 1% AXIAL
510K¦¸ ¡À1% 500mW ¡À200ppm/¡æ ,D4XL10MM 10mm
HVR37 1% R5 510K