Vishay HFA30PB120PBF
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 30A, 1200V V(RRM), Silicon, TO-247AC
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页15 年前
element14 APAC
Farnell
iiiC
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay HFA30PB120PBF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date1993-09-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-03-13
LTD Date2020-09-14
相关零件
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 30A, 1200V V(RRM), Silicon
DIODE HEXFRED 30A 1200V TO-247AC / Diode Switching 30A 2-Pin(2+Tab) TO-247AC Modified Tube
Rectifier Diode Switching 600V 30A 160ns 2-Pin(2+Tab) TO-247AC Modified Tube
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 4A, 600V V(RRM), Silicon, TO-263AB
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 30A, 600V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 80A, 1000V V(RRM), Silicon, TO-247AB
描述
HFA30PB120PbF Series 1200 V 30 A Ultrafast Soft Recovery Diode - TO-247AC
Fast Recovery Power Rectifier; Repetitive Reverse Voltage Max, Vrrm:1200V; Forward Current, If(AV):30A; Forward Surge Current Max, Ifsm:120A; Reverse Recovery Time, trr:170ns; Forward Voltage Max, VF:5.7V; Package/Case:2-TO-247 ;RoHS Compliant: Yes
DIODE, SOFT RECOVERY, 30A; Diode Type:Soft Recovery; Voltage, Vrrm:1200V; Current, If AV:30A; Current, Ifsm:120A; Time, trr Typ:170ns; Voltage, Vf Max:3.93V; Temperature, Tj Max:150°C; Termination Type:Through Hole; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Case Style:TO-247AC; No. of Pins:2; Current, Ifs Max:120A; Forward Voltage:2.5V; Time, trr Max:135ns; Current, Ifrm:90A