Vishay CW02C20R00JE1214
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 20ohm, 7.071V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
New Yorker Electronics
Newark
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 20ohm, 7.746V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 22ohm, 8.124V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQMW722RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 22Ohm, 5% +/-Tol, -300, 300Ppm/Cel, Through Hole Mount, 5135
TE Connectivity / AMP1-1623730-0
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 22ohm, 9.3808V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
TE ConnectivitySBCHE1122RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 22ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RES WIREWOUND 20 OHM 2.5W 5% HI-TEMP SIL AXIAL
CW-2C-14 20 5% E12 e3
20 OHM 5% 2.5W
Wirewound Resistor; Power Rating:2.5W; Resistance:20ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Series:CW; Operating Temperature Range:-65°C to +350°C; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficient:± 30ppm ;RoHS Compliant: Yes