Vishay CW010250R0JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 250ohm, 50V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页11 年前
element14 APAC
Farnell
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-40.78%
Introduction Date2006-09-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Ohmite20J250E
20 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 250Ohm 10W
Ohmite20J250
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 250ohm, 720V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite20J225E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 225ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 240ohm, 48.99V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 270ohm, 51.9615V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 240ohm, 40.9878V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
CW Series Ø 9.52 x 45.24 mm 10 W 250 Ohm ±30ppm/°C Axial Lead Wirewound Resistor
Axial FIXED RESISTOR CW 0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm 13W 250Ohm ±30ppm/C
Res Wirewound 250 Ohm 5% 10W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
WIREWOUND RESISTOR, 250 OHM, 10W, 5%; Resistance: 250ohm; Product Range: CW Series; Power Rating: 10W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: -; Resistor Element Type: Wirewound; No. of Pins: 2Pins