Vishay CRCW20108R66FKEFHP
Res Thick Film 2010 8.66 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Datasheet10 页8 年前
Future Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.28%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 2010 8.66 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-B1BF8R2U
Res Thick Film 1020 8.2 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1020 8.2 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 9.1ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1020
Yageo GroupRC2010FK-078R2L
SMD Chip Resistor, 8.2 Ohm, 1%, 750 mW, 2010 5025 Metric, Thick Film, Gener
PanasonicERJ-12ZYJ8R2U
Res Thick Film 2010 8.2 Ohm 5% 0.75W(3/4W) -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Embossed T/R
描述
CRCW-HP Series 2010 1 W 8.66 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 8.66ohm, 400V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Resistance:8.66ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Resistor Case / Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Pulse Proof, High Power; Product Range:CRCW-HP e3 Series; Voltage Rating:400V RoHS Compliant: Yes