Vishay CRCW20104R70FKEFHP
Res Thick Film 2010 4.7 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Datasheet10 页8 年前
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+35.11%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 2010 5.11 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 5.1 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2010 4.99 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-074R7L
Res Thick Film 2010 4.7 Ohm 1% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Res Thick Film 2010 4.75 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-074R75L
Res Thick Film 2010 4.75 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 4.7ohm, 400V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR CRCW-HP 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 1W 4.7Ohm ±100ppm/C
Res, Aec-Q200, 4R7, 1%, 1W, 2010 Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW20104R70FKEFHP
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 4.7 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating W = 1 / Body Length mm = 5 / Voltage Rating - DC V = 400 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 2.5 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 2010