Vishay CRCW12183R00JNEK
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 3ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1218
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC1218JK-073R3L
Res Thick Film 1218 3.3 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Wide Terminal SMD T/R
Yageo GroupRC1218JK-072R7L
RC FIXED RESISTOR Wide 1812 (4532Metric) 1218 Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 2.7Ohm 1W
Yageo GroupRC1218FK-073R3L
Wide 1812 (4532Metric) 1218 FIXED RESISTOR RC 0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm 1W 3.3Ohm ±200ppm/C
Wide 1812 (4532Metric) 1218 FIXED RESISTOR RCL 0.126Lx0.181W 3.20mmx4.60mm 1W 3Ohm ±100ppm/C
Res Thick Film 1218 3.3 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
描述
Res Thick Film 1218 3Ohm 5% 1W ±200ppm/K Molded Blister Pack
1218 (3246Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm 3Ohm ±200ppm/C ±5%
3¦¸ ¡À5% 1W ¡À200ppm/¡æ 1218 3.1mm*4.6mm*600¦Ìm