Vishay CRCW121016K2FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 16200ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
数据表和文档
Newark
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-14NF1622U
Res Thick Film 1210 16.2K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-0715KL
Res Thick Film 1210 15K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-14NF1502U
Res Thick Film 1210 15K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-U14F1602U
Res Thick Film 1210 16K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 14.7K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/2W 1210
1210 (3225Metric) 1210 CRCW 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 16.2kOhms ±100ppm/C
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:330mW; Resistance:16.2kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V ;RoHS Compliant: Yes