Vishay CRCW040268K0FKEDHP
Res Thick Film 0402 68K Ohm 1% 0.2W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet10 页8 年前
Datasheet10 页9 年前
Datasheet10 页10 年前
Datasheet10 页9 年前
Datasheet6 页11 年前
Future Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.66%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginIsrael, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ2RKF6802X
Res Thick Film 0402 68K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-2RKF6652X
Res Thick Film 0402 66.5K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 73.2K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 68K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 68000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CRCW-HP 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.2W 1/5W 68kOhm ±100ppm/C
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, Aec-Q200 Crcw Series, 68 Kohm, 200 Mw, 1%, 50 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW040268K0FKEDHP
RES, 68K, 1%, 0.2W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 68kohm; Product Range: CRCW-HP e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); External Depth: 0.5mm; External Length / Height: 0.3mm; External Width: 1mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 155°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +155°C; Reel Quantity: 10000; Resistor Mounting: Surface Mount Device