Vishay CRCW04021K80FKEDHP
Res Thick Film 0402 1.8K Ohm 1% 0.2W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet10 页8 年前
Datasheet10 页9 年前
Datasheet10 页10 年前
Datasheet6 页11 年前
Datasheet10 页9 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
3 个月趋势:
+13.99%
供应链
Country of OriginIsrael, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-2RKF1801X
Res Thick Film 0402 1.8K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ2RKF1691X
Res Thick Film 0402 1.69K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 1.82K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Avnet Japan
0402 1.8K Ohms 1% High Power Thick Film Surface Mount Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 1800ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RESISTOR;THICK FILM;1.8 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0402;TCR 37 PPM/DEGC
RES, 1K8, 1%, 0.2W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 1.8kohm; Product Range: CRCW-HP e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); External Depth: 0.5mm; External Length / Height: 0.3mm; External Width: 1mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 155°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +155°C; Reel Quantity: 10000; Resistor Mounting: Surface Mount Device