Vishay CRCW020168K0JNED
CRCW FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 68kOhm 0.05W 1/20W
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Arrow Electronics
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
符号封装
3D下载
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0201JR-0768KL
Res Thick Film 0201 68K Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1GNJ683C
Res Thick Film 0201 68K Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
PanasonicERJ-1GEJ683C
Res Thick Film 0201 68K Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
50mW Thick Film Resistors 25V ±5% ±200ppm/℃ 68kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1GEJ623C
Res Thick Film 0201 62K Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201JR-0762KL
Res Thick Film 0201 62K Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 68000ohm, 30V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
RES SMD 68K OHM 5% 1/20W 0201
CRCW0201 200 68K 5% ET7 e3
68K¦¸ ¡À5% 50mW ¡À200ppm/¡æ 0201 600¦Ìm*300¦Ìm*260¦Ìm