Vishay CRCW020110K0JNED
Res Thick Film 0201 10K Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Newark
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+39.17%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-1GNJ103C
Res Thick Film 0201 10K Ohm 5% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD T/R
Yageo GroupRC0201JR-0710KL
50mW Thick Film Resistors 25V ±5% ±200ppm/℃ 10kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1GEJ103C
Resistor Thick Film 0201 10K Ohm 5% 0.05W (1/20W) ±200ppm/C Molded Surface Mount Paper
Res Thick Film 0201 10K Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1GEJ912C
Res Thick Film 0201 9.1K Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201JR-0711KL
Res Thick Film 0201 11K Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
描述
Avnet Japan
CRCW Series 0201 0.05 W 10 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 10000ohm, 30V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 10kOhm ±200ppm/C
RESISTOR, THICK FILM, RES 10 KILOHMS, PWR-RTG 0.05 W, TOL 5%,SMT, TCR 73.3 PPM/C, CT
Resistance:10Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50Mw; Resistor Case/Package:0201 [0603 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:30V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW020110K0JNED.