Vishay CPF312R000JKB14
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 12ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
数据表和文档
3 个月趋势:
-1.08%
Introduction Date2012-03-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRNF14JTD12R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 12ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 111ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-12R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 12ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP3-1879354-9
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 12ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 12ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 12ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RES METAL FILM 12 OHM 3W 5% AXIAL
12¦¸ ¡À5% 3W ¡À100ppm/¡æ 16.51mm
RESISTOR, METAL FILM, 12OHM, 3W, 5%; Resistance:12ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:3W; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Termination Type:Axial Leaded ;RoHS Compliant: No