Vishay CP0005R1000JE14
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.1ohm, 0.7071V, 5% +/-Tol, 600ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
element14 APAC
Newark
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2006-11-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2021-11-29
LTD Date2021-11-29
相关零件
Yageo GroupPNP5WVJT-73-0R1
PNPV FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±300ppm/C 100mOhm 5W
TE ConnectivitySQPW5R10J
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTUW5JR10E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.1ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite55JR10E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.1ohm, 200V, 5% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.1ohm, 0.3162V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1625885-1
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 0.1ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR CP 0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm 5W 100mOhm 卤600ppm/C
Res Wirewound 0.1 Ohm 5% 5W ±600ppm/°C Ceramic AXL Thru-Hole Bulk
WIREWOUND RESISTOR, 0.1 OHM, 5W, ±5%; Re; WIREWOUND RESISTOR, 0.1 OHM, 5W, ±5%; Resistance: 0.1ohm; Product Range: CP Series; Power Rating: 5W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: -;