Vishay CP000550R00JE14
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 50ohm, 15.8114V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页6 年前
element14 APAC
Newark
Farnell
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2006-01-19
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2021-11-29
LTD Date2021-11-29
相关零件
Stackpole ElectronicsCB5JB50R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 50ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteB5J47R
Fixed Resistor, Wire Wound, 5.25W, 47ohm, 187V, 5% +/-Tol, 260ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Wirewound 50 Ohm 5% 2W ±300ppm/°C Conformal Hi Temp Sil AXL Thru-Hole T/R
Stackpole ElectronicsCB5JB47R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQPW547RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteB12J50RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 12W, 50ohm, 625V, 5% +/-Tol, 260ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 50 Ohm 5% 5W ±300ppm/°C Ceramic AXL Thru-Hole Bulk
RESISTOR, WIREWOUND, 50R, 5%, AXIAL
Power Wirewound Resistors 50 Ohm 5% 5W