Vishay CMF70499K00FKR6
Fixed Resistor, Metal Film, 1.75W, 499000ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页5 年前
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRNMF14FTD499K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 499000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF12FTD499K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 499000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 499000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 499000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 499000ohm, 350V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 499kOhm 0.6W
描述
Resistor,metal Film,4.99Mohms,500Wv,1+/-% Tol,-100,100Ppm-Tc |Vishay CMF70499K00FKR6
1/4W, 1/2W and 1W Precision Metal Film Resistors 1watt 499Kohms 1%
RES 499K OHM 1.75W 1% AXIAL
CMF-70 499K 1% T-1 RE6