Vishay CMF55560R00JHBF
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 560ohm, 250V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页5 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 560ohm, 500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteOD561JE
Fixed Resistor, Carbon Composition, 0.25W, 560ohm, 250V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
OhmiteTUM5J560E
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 560ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 560ohm, 1000V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR16J560R
Res Carbon Film 560 Ohm 5% 1/4W -1200ppm/°C to 0ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 560ohm, 62.6099V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP7-1879352-9
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 560ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP8-1879350-3
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 560ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteOF561JE
Fixed Resistor, Carbon Composition, 0.5W, 560ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
RES 560 OHM 1/2W 5% AXIAL
Cmf-55 560 5% T-2 B14 Rohs Compliant: No |Vishay CMF55560R00JHBF
CMF-55 560 5% T-2 B14