Vishay CMF5516K900FHEK
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 16900ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
数据表和文档
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupMF0207FTE52-16K9
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 16900ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 16900ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 16900ohm, 200V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F18K
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 18000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RES 16.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
CMF-55 16.9K 1% T-2 EK e3
16.9K¦¸ ¡À1% 500mW ¡À50ppm/¡æ 6.1mm
Resistance:16.9kohm; Product Range:CMF Series; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case / Package:Axial Leaded; Voltage Rating:250V; Resistor Technology:Metal Film; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C RoHS Compliant: Yes