Vishay CMF5039K200FHEB
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 39200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页5 年前
Datasheet5 页11 年前
element14 APAC
Farnell
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.31%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 40200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 42200ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 38300ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-39K2
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 39200ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FRF52-39K2
TE Connectivity / AMP8-1879625-6
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 36000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
CMF Axial Axial Through Hole Resistor 卤1% 卤50ppm/C 39.2kOhms 0.25W 1/4W
CMF Series Ø 1.65 x 3.81 mm 0.25 W 39.2 kOhm ±1 % ±50 ppm/°C Metal Film Resistor
Res Metal Film 39.2K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±50ppm/C Epoxy AXL T/R
RESISTOR, METAL FILM, 39.2 KOHM, 250 MW,
RESISTOR, METAL FILM, 39.2 KOHM, 250 MW, ± 1%; Resistance:39.2kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes