Vishay CCF55200RFKE36
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 200ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页4 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页11 年前
IHS
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+55.86%
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2004-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 196ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 200Ohm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 200ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F200R
LR Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 200Ohm 0.6W
TE ConnectivityLR1F220R
Through Hole Thin Film Resistor, LR Series, 220 ohm, 600 mW, - 1%, 350 V, Axial Leaded
TE ConnectivityLR1F180R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 180ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR;METAL FILM;RES 200 OHMS;PWR-RTG 0.25 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL
Res Mtlflm 200 Ohm 1% 1/4W:1/2W 100Ppm/ C Axl Th Rohs Compliant: Yes
RESISTOR, METAL FILM, 200 OHM, 500mW, 1%
Axial Axial CCF55 0.090Diax0.245L 2.29mmx6.22mm 0.5W 1/2W 200Ohms ±100ppm/C
METAL FILM RESISTOR, 200 OHM, 500mW, 1%; Resistance: 200ohm; Product Range: CCF Series; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 250V; Resistor Eleme