Vishay CCF55150RFKE36
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 150ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页4 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页10 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页12 年前
IHS
Farnell
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.95%
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 150ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 150Ohm 0.6W
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 150ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR;METAL FILM;RES 150 OHMS;PWR-RTG 0.25 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL
Res Metal Film 150 Ohm 1% 1/4W 1/2W ±100ppm/°C AXL Thru-Hole T/R
RESISTOR, METAL FILM, 150 OHM, 500mW, 1%
Axial Axial CCF55 0.090Diax0.245L 2.29mmx6.22mm 0.5W 1/2W 150Ohms ±100ppm/C
Resistance:150ohm; Product Range:CCF55 Series; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case / Package:Axial Leaded; Voltage Rating:250V; Resistor Technology:Metal Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/K RoHS Compliant: Yes