Vishay BZX55B6V8-TR
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 6.8V V(Z), 2.06%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-35
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
RutronikDZ908180,00010K
23h
DigiKey112-BZX55B6V8-TRCT-ND13,1441Cut Tape
TTIBZX55B6V8-TR030KTape & Reel
18h
AvnetBZX55B6V8-TR030K
3d
TTI EuropeBZX55B6V8-TR030KTape & Reel
19h
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页7 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+66.88%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2001-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Diode Zener Single 7.5V 2% 500mW 2-Pin DO-35 T/R
Diode Zener Single 6.2V 2% 500mW 2-Pin DO-35 Ammo
Zener Diode, 6.2V V(Z), 1.94%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-35
onsemi1N5234C
1N5234 Series 500 mW 6.08 V 200 mA Through-Hole Zener Diode - DO-35
onsemi1N5234CTR
onsemi1N5231CTR
1N5231 Series 500 mW 5.1 V 200 mA Through Hole Zener Diode - DO-35
描述
Diode Zener Single 6.8V 2% 500mW Automotive 2-Pin DO-35 T/R
BZX55B6V8-TR ZENER DIODE, 6.8V 2% 0.5 W THROUGH HOLE 2-PIN DO-35