Vishay BZX55B5V1-TR
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 5.1V V(Z), 1.96%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-35
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页7 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.72%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay BZX55B5V1-TR 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2001-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 5.6V V(Z), 2.14%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-35
Diode Zener Single 6.2V 2% 500mW 2-Pin DO-35 Ammo
Zener Diode, 6.2V V(Z), 1.94%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-35
onsemi1N5231CTR
1N5231 Series 500 mW 5.1 V 200 mA Through Hole Zener Diode - DO-35
onsemi1N5231C
onsemi1N5234C
1N5234 Series 500 mW 6.08 V 200 mA Through-Hole Zener Diode - DO-35
描述
Diode Zener Single 5.1V 2% 500mW Automotive 2-Pin DO-35 T/R
BZX55B5V1-TR ZENER DIODE, 5.1V 2% 0.5 W THROUGH HOLE 2-PIN DO-35