Vishay BZT55C9V1-GS08
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 9.1V V(Z), 6.08%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-213AA
数据表和文档
Datasheet6 页0 年前
Future Electronics
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Verical
库存历史记录
3 个月趋势:
+70.37%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay BZT55C9V1-GS08 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginGermany, Japan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-08-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Zener Diode, single, Two Terminal,9.1V V(Z),6.6%,sod-80 |Vishay TZMC9V1-GS18
In a Pack of 100, Vishay, 8.2V Zener Diode 6% 500 mW SMT 2-Pin Quadro MiniMelf
TZM Series 7.5 V 0.1 uA 500 mW Small Signal Zener Diode - MiniMELF - SOD-80
onsemiMMSZ5239B
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount Single Zener Diode 900mV @ 10mA 3muA @ 7V 500mW 900mV
Diodes Inc.MMSZ5239B-7-F
Diode Zener Single 9.1V 5% 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
Diodes Inc.DDZ9696-7
Zener Diode, 9.1V, 0.5W, Sod-123 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. DDZ9696-7
描述
Zener Diode, single, Two Terminal,9.1V V(Z),6.6%,do-213Aa |Vishay BZT55C9V1-GS08
Diode Zener Single 9.1V 6% 500mW 2-Pin Quadro MELF SOD-80 T/R
BZT55 Series 0.5 W 9.1 V Surface Mount Small Signal Zener Diode - SOD-80
BZT55C9V1-GS08 ZENER DIODE, 9.1V 6% 0.5 W SMT 2-PIN SOD-80