Vishay BZT03C51-TR
Diode Zener Single 51V 6% 1.3W 2-Pin SOD-57 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页6 年前
Datasheet5 页0 年前
element14 APAC
Future Electronics
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.19%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, Unidirectional, 1 Element, Silicon
Zener Diode, single, Two Terminal,56V V(Z),7.1%,sod-57 |Vishay BZT03C56-TAP
BZT03 Series 47 V ±6 % 1.3 W Through Hole Zener Diode - SOD-57
onsemi1N4754A
1N4754 Series 1 W 39 V 5 uA Through Hole Zener Diode - DO-41
Diode Zener Single 39V 5% 1W 2-Pin DO-41 Ammo
onsemi1N4757A
1N4757A Series 1 W 51 V 5 uA Axial Through Hole Zener Diode - DO-41
描述
6% 1¦ÌA 51V 60¦¸ 3.25W SOD-57 , 4mm*3.6mm*3.6mm
DIODE, ZENER, 51V, 3.25W; Zener Voltage Vz Typ:51V; Diode Case Style:SOD-57; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Device Marking:BZT03-C51; Diode Type:Zener; External Diameter:3.81mm; External Length / Height:4.57mm; Forward Current If Max:500mA; Package / Case:SOD-57; Power Dissipation Max:1.3W; Power Dissipation Ptot Max:3.25W; Resistance Rz:60ohm; Termination Type:Axial Leaded; Test Current:10mA; Tolerance:5%; Zener Current:10mA