Vishay BZT03C43-TR
Diode Zener Single 43V 7% 1.3W 2-Pin SOD-57 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页6 年前
IHS
element14 APAC
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2001-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
BZT03 Series 47 V ±6 % 1.3 W Through Hole Zener Diode - SOD-57
Zener Diode, single, Two Terminal,47V V(Z),6.4%,sod-57 |Vishay BZT03C47-TAP
Zener Diode Single 36V 6% 40Ohm 3250mW 2-Pin SOD-57 T/R
onsemi1N4752ATR
1N4752 Series 1 W 33 V 5 uA Through Hole Zener Diode - DO-41
onsemi1N4752A
Diode Zener Single 33V 5% 1W 2-Pin DO-41 Ammo
描述
ZENER DIODE WITH SURGE CURRENT SPECIFICATION Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 36V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
DIODE, ZENER, 43V, 3.25W; Zener Voltage Vz Typ:43V; Diode Case Style:SOD-57; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Device Marking:BZT03-C43; Diode Type:Zener; External Diameter:3.81mm; External Length / Height:4.57mm; Forward Current If Max:500mA; Package / Case:SOD-57; Power Dissipation Max:1.3W; Power Dissipation Ptot Max:3.25W; Resistance Rz:45ohm; Termination Type:Axial Leaded; Test Current:10mA; Tolerance:5%; Zener Current:10mA