Vishay BZT03C270-TR
Zener Diode Single 270V 7% 1000Ohm 3250mW 2-Pin SOD-57 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页6 年前
Datasheet5 页0 年前
element14 APAC
_legacy Avnet
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+24.39%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2001-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Diode Zener Single 240V 6% 1.3W 2-Pin SOD-57 Ammo
Zener Diode, single, Two Terminal,220V V(Z),5.9%,sod-57 |Vishay BZT03C220-TAP
BZM55 Series 0.5 W 5.6 V Surface Mount Zener Diode - MicroMELF
Zener Diode Single 200V 6% 500Ohm 3250mW 2-Pin SOD-57 Ammo
Zener Diode, 200V V(Z), 5%, 1.5W, Silicon, Unidirectional, DO-204AL
Diode Zener Single 200V 5% 1.5W 2-Pin DO-204AL Tape and Ammo
描述
ZENER DIODE WITH SURGE CURRENT SPECIFICATION Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 220V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
DIODE, ZENER, 270V, 3.25W; Zener Voltage Vz Typ:270V; Diode Case Style:SOD-57; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Device Marking:BZT03-C270; Diode Type:Zener; External Diameter:3.81mm; External Length / Height:4.57mm; Forward Current If Max:500mA; Package / Case:SOD-57; Power Dissipation Max:1.3W; Power Dissipation Ptot Max:3.25W; Resistance Rz:1000ohm; Termination Type:Axial Leaded; Test Current:2mA; Tolerance:5%; Zener Current:5mA