Vishay BZT03C10-TR
VISHAY BZT03C10-TR Zener Single Diode, 10 V, 3.25 W, SOD-57, 5 %, 2 Pins, 175 C
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页6 年前
IHS
element14 APAC
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.50%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
ZENER DIODE Zener Diode, 7.5V V(Z), 5%, 1.3W, Silicon, Unidirectional, DO-41
ZENER DIODE Zener Diode, 10V V(Z), 5%, 1.3W, Silicon, Unidirectional, DO-41
VishayZPY10-TR
Zener Diode, single, Two Terminal,10V V(Z),6%,do-41 |Vishay ZPY10-TR
onsemi1N4737ATR
1N4737 Series 1 W 7.5 V 10 uA Through Hole Zener Diode - DO-41
onsemi1N4737A
Zener Diode,single, Two Terminal,7.5V V(Z),5%,do-41 Rohs Compliant: Yes |Onsemi 1N4737A_T50A
描述
ZENER DIODE WITH SURGE CURRENT SPECIFICATION Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 8.2V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
DIODE, ZENER, 10V, 3.25W; Zener Voltage Vz Typ:10V; Diode Case Style:SOD-57; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Device Marking:BZT03-C10; Diode Type:Zener; External Diameter:3.81mm; External Length / Height:4.57mm; Forward Current If Max:500mA; Package / Case:SOD-57; Power Dissipation Max:1.3W; Power Dissipation Ptot Max:3.25W; Resistance Rz:4ohm; Termination Type:Axial Leaded; Test Current:50mA; Tolerance:5%; Zener Current:50mA