Vishay BZM55B12-TR
Zener Diode Single 12V 2% 20Ohm 500mW Automotive 2-Pin MicroMELF T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页7 年前
Datasheet7 页12 年前
_legacy Avnet
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+8.70%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
VISHAY SEMICONDUCTOR BZM55C12-TR Zener Single Diode, 12 V, 500 mW, MicroMELF, 5 %, 2, 175 C
Zener Diode Single 11V 5% 20Ohm 500mW Automotive 2-Pin MicroMELF T/R
Diode Zener Single 11V 2% 500mW Automotive 2-Pin MicroMELF T/R
描述
Zener Diode, 12V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Automotive AEC-Q101 Tape & Reel (TR) Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 1.5V @ 200mA 100nA @ 9.1V 500mW 12V