Vishay BYV28-600-TR
Diode Ultra Fast Recovery Rectifier 600V 3.5A 2-Pin SOD-64 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页12 年前
Datasheet4 页12 年前
Datasheet5 页19 年前
_legacy Avnet
Future Electronics
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+40.40%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 4A, 200V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 4A, 400V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 3A, 400V V(RRM), Silicon, DO-201AD
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 3A, 200V V(RRM), Silicon, DO-201AD
onsemiEGP30D
onsemiEGP30G
描述
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 3.5A, 600V V(RRM), Silicon
BYV28 Series 600 V 3.5 A Through Hole Ultra-Fast Avalanche Diode - SOD-64
DIODE, ULTRAFAST, 3.5A, 600V; Diode Type:Fast Recovery; Diode Configuration:Single; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:600V; Forward Current If(AV):3.5A; Forward Voltage VF Max:1.35V; Reverse Recovery Time trr Max:210ns; Forward Surge Current Ifsm Max:90A; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:175°C; Diode Case Style:SOD-64; No. of Pins:2; Current Ifsm:90A; Junction Temperature Tj Max:175°C; Operating Temperature Range:-55°C to +175°C; Package / Case:SOD-64; Reverse Recovery Time trr Typ:50ns; Termination Type:Axial Leaded