Vishay BFC238560102
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount, 4916
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页10 年前
Newark
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+5.49%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2006-07-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupR76UI11004030J
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR73UI11004000J
Yageo GroupR75UI11004040J
PanasonicECW-HA3C102J4
Cap Film 0.001uF 1600V PP 5%( 17.8 X 5.2 X 13mm) Radial 10mm 105C Ammo
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount, 6920
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, -250ppm/Cel TC, 0.001uF, Through Hole Mount, 7122
描述
1000 pF Film Capacitor 700V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Cap Film 0.001uF 2000V PP 5% (12.5 X 4 X 10mm) Radial 10mm 110°C Loose in Box
Avnet Japan
Radial FILM CAPACITOR MKP385 700V 1000pF ±5% 0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
1nF -55℃~+110℃ ±5% Plugin,P=10mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
VISHAY BFC238560102 Film Capacitor, 1000 pF, 2 kV, MKP385 Series,5%, Radial Leaded, PP (Polypropylene)
CAPACITOR, MKP, 1NF, 2000V, 5%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Capacitance:1000pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:2kV; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:10mm; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; External Depth:4mm; External Length / Height:10mm; External Width:12.5mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:110°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:Radial; Series:MKP 385; Terminal Type:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:700V; Voltage Rating VDC:2000V