Vishay BFC233820102
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页3 年前
Datasheet21 页14 年前
Newark
element14 APAC
Future Electronics
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.15%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR79PC1100AA40J
Cap Film 0.001uF 630V PP 5%( 7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 105C Bulk
PanasonicECW-H8102RJV
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR79PC1100Z340J
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.001uF 630V PP 5% (10 X 3 X 8.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 7.5mm 100C Bulk
描述
Radial FILM CAPACITOR MKP338 2 275V 1000pF ±20% 0.394Lx0.157W 10.00mmx4.00mm
MKP338 Series 275 VAC 0.001 uF ±20 % Metallized Polypropylene Film Capacitor
Dielectric Type:Metallized Pp; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:1000Pf; Capacitance Tolerance:± 20%; Suppression Class:X2; Capacitor Mounting:Through Hole; Voltage Rating X:310Vac; Voltage Rating Y:- Rohs Compliant: Yes |Vishay BFC233820102.
CAPACITOR, CLASS X2, 1NF, 310VAC; Capacitor Application:Safety / Suppression; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Capacitance:1000pF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:630V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 110°C; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:7.5mm; Operating Temperature Range:-55°C to +105°C; Approval Bodies:SEV, VDE, FI, N, D, S, IMQ, OVE, UL, CSA; External Depth:4mm; External Length / Height:9mm; External Width:10mm; Insulation Resistance:15000Mohm; Lead Diameter:0.5mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:Radial; Pulse Rise Time:100µs; Standard:IEC60384-14,EN132400; Suppression Class:X2; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:20%; Tolerance -:20%; Voltage Rating VAC:310V; Voltage Rating VDC:630V