Vishay BFC233660102
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页3 年前
element14 APAC
Newark
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.88%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cap Film Suppression Y2 0.001uF 1250VDC/300VAC PP 20% (13 X 4 X 9mm) Radial 10mm 110C Bulk
Yageo GroupR413F11000000M
Film Capacitor, Polypropylene, 1500V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
描述
Cap Film 0.001uF 300VAC PP 20% (12.5 X 4 X 10mm) Radial 10mm 105°C Loose in Box
Avnet Japan
Radial FILM CAPACITOR MKP336 6 250V 1000pF ±20% 0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
MKP336 Series 300 VAC 0.001 uF ±20 % Metallized Polypropylene Film Capacitor
Radial Suppression Film Capacitor 1000PF 250VAC 20%
VISHAY BFC233660102 Film Suppression Capacitor, 1000 pF, 440 VAC, MKP3366 Y2 Series,20%, Radial Leaded, Y2
CAP, FILM, 1000PF, 20%, 630V, RADIAL; Capacitance:1000pF; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Voltage Rating:630V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Capacitor Case Style:(Not ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, CLASS Y2, 0-001UF; Capacitor Application:Safety / Suppression; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Capacitance:1000pF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:630V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:10mm; Operating Temperature Range:-55°C to +100°C; Approval Bodies:VDE, SEV, SEMKO, DEMKO, SETI, IMQ, OVE, UL, CSA; External Depth:4mm; External Length / Height:10mm; External Width:12.5mm; Insulation Resistance:15000Mohm; Lead Diameter:0.6mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:100°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:Radial; Pulse Rise Time:200µs; Standard:IEC384-14; Suppression Class:Y2; Terminal Type:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:20%; Tolerance -:20%; Voltage Rating VAC:250V; Voltage Rating VDC:630V