Vishay AC07000001509JAC00
Axial Fixed Resistor AC 0.295DIAX1.024L 7.50MMX26.00MM 7W 15 Ohm -10/ -80PPM/C
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页5 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-47.49%
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
VISHAY AC05000001509JAC00 Through Hole Resistor, 15 ohm, Axial Leaded, 5 W,5%, AC Series
TE ConnectivityEP5W15RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 15ohm, 500V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCB5JB15R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 15ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP5-1623795-1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 15ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTUW3J15RE
Wirewound Res.-Through Hole 3watt 15ohm 5% Axial RoHS Compliant: Yes
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 15ohm, 7.746V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 15ohm, 10.247V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Res Wirewound 15 Ohm 5% 7W -80ppm/C to -10ppm/C Cement AXL Ammo
RESISTOR, WIREWOUND, 15OHM, 7W, 5%; Resistance:15ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:7W; Voltage Rating:10V; Temperature Coefficient:+ 140, -80ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Termination Type:Axial Leaded ;RoHS Compliant: Yes