Vishay AC07000001500JAC00
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 150ohm, 32.4037V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页5 年前
Future Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.18%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP2176085-8
Fixed Resistor, Wire Wound, 9W, 150ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2176085-8
TE Connectivity2176083-8
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 150ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 150ohm, 27.3861V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 150ohm, 400V, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 160ohm, 28.2843V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR AC 0.295Diax1.024L 7.50mmx26.00mm 7W 150Ohm -10/ -80ppm/C
AC Series Ø7.5 x 26 mm 7 W 150 Ohm ±5% -10/-80 ppm/K Cemented Wirewound Resistor
Res Wirewound 150 Ohm 5% 7W -80ppm/C to -10ppm/C Cement AXL Ammo
RESISTOR, WIREWOUND, 150OHM, 7W, 5%; Resistance:150ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:7W; Voltage Rating:32V; Temperature Coefficient:-10, -80ppm/K; Resistor Element Material:Wirewound; Termination Type:Axial Leaded ;RoHS Compliant: Yes