Vishay AC07000001001JAC00
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1000ohm, 83.666V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet12 页5 年前
Datasheet9 页12 年前
HQonline
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-29.35%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
TE Connectivity1-2176083-3
1 kOhms 5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withst
TE Connectivity / CGSES6W1K0J
Fixed Resistor, Wire Wound, 6W, 1000ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite55J1K0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityEP5W1K0J
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1000ohm, 70.711V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTUM5J1K0E
Fixed Resistor, Metal Oxide, 5W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR AC 0.295Diax1.024L 7.50mmx26.00mm 7W 1kOhm -10/ -80ppm/C
Res Wirewound 1K Ohm 5% 7W -80ppm/C to -10ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
AC Series Ø7.5 x 26 mm 7 W 1 kOhm ±5 % -10/-80 ppm/K Cemented Wirewound Resistor
RESISTOR, WIREWOUND, 1KOHM, 7W, 5%; Resistance:1kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:7W; Voltage Rating:84V; Temperature Coefficient:+ 140, -80ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Termination Type:Axial Leaded ;RoHS Compliant: Yes