Vishay AC05000001209JAC00
VISHAY AC05000001209JAC00 Through Hole Resistor, 12 ohm, Axial Leaded, 5 W, 5%, AC Series
数据表和文档
Newark
Datasheet12 页5 年前
Datasheet9 页10 年前
Datasheet9 页12 年前
IHS
element14 APAC
HQonline
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.59%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsCF18JT12R0
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.125W, 12ohm, 250V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF18JA12R0
Stackpole ElectronicsCF12JT12R0
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 12ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteOD120J
Fixed Resistor, Carbon Composition, 0.25W, 12ohm, 250V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Yageo GroupCFR-25JB-52-12R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 12ohm, 250V, 5% +/-Tol, -500,350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP3-1879352-9
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 12ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 12ohm, 7.746V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Res Wirewound 12 Ohm 5% 5W -80ppm/°C to -10ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
AC Series Ø7.5 x 18 mm 5 W 12 Ohm ±5 % -10/-80 ppm/K Cemented Wirewound Resistor