Vishay AC05000001200JAC00
VISHAY AC05000001200JAC00 Through Hole Resistor, 120 ohm, Axial Leaded, 5 W, 5%, AC Series
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页5 年前
Datasheet9 页18 年前
element14 APAC
HQonline
Farnell
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.22%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Yageo GroupSQP500JB-120R
SQP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor 卤5% 300ppm/C 120Ohm 5W
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 120ohm, 24.4949V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC03000001200JAC00 Through Hole Resistor, 120 ohm, Axial Leaded, 3 W,5%, AC Series
Yageo GroupPNP300JR-73-120R
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 120ohm, 300V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupKNP100JR-73-120R
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 120ohm, 10.95V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1625893-7
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 120ohm, 500V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 120ohm, 5% +/-Tol, 80ppm/Cel, Through Hole Mount
Wirewound Resistors 120Ω 5W -80ppm/℃~-10ppm/℃ ±5% Plugin,D7.5xL18mm Through Hole Resistors ROHS
Res Wirewound 120 Ohm 5% 5W -80ppm/°C to -10ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
AC Series Ø7.5 x 18 mm 5 W 120 Ohm ±5% -10/-80 ppm/K Cemented Wirewound Resistor
Axial Axial AC 0.295Diax0.709L 7.50mmx18.00mm 5W 120Ohms -10/ -80ppm/C